Alexandru Maxim a marcat pentru FSV Mainz în meciul cu Hamburger SV / VIDEO

națională, Alex Maxim, Muntenegru

Mijlocaşul Alexandru Maxim a marcat un gol pentru FSV Mainz în meciul cu Hamburger SV, scor 3-2, din etapa a opta a campionatului Germaniei.

Maxim, titular, a marcat în minutul 2, el fiind înlocuit în minutul 61, scrie news.ro.

Vezi golul AICI

Pentru FSV Mainz au mai marcat Bell '52 şi Latza '58, în timp ce pentru Hamburger SV au punctat Walace '9 şi Salihovici '90+2 (penalti).

Tot sâmbătă, Bayern Munchen a trecut de SC Freiburg, scor 5-0, la primul meci pe bancă al lui Jupp Heynckes. Eintracht Frankfurt a învins Hannover '96, scor 2-1, Schalke 04 a trecut de Hertha Berlin, scor 2-0, iar Hoffenheim şi Augsburg au terminat la egalitate, scor 2-2. Tot sâmbătă are loc meciul Borussia Dortmund-Leipzig, iar partidele Bayer Leverkusen-Wolfsburg şi Werder Bremen - Borussia Mönchengladbach sunt programate duminică.