Astra l-a scos pe Hagi din cursa pentru titlu, învingând Viitorul / VIDEO

astra giurgiu

Astra a câștigat primul meci din play-off împotriva Viitorului, scor 2-0, și își cimentează locul 1 în campionat. Primul gol al partidei a fost marcat în minutul 35 de Găman. Fundașul central a reluat cu capul din interiorul careului nefiind deranjat de nimeni.

Viitorul a avut și ea șansa ei, dar Chițu a trimis în bară, în minutul 63, după o pasă foarte bună a lui Ianis Hagi.

Alibec a închis tabela cu două minute înainte de final cu un șut la colțul lung din pasa lui Daniel Niculae și l-a făcut pe Șumudică, aflat în lojă, să exulte.

Vezi golurile AICI

Astra e lider, cu 29 de puncte, în timp ce Viitorul e la șase lungimi în spate și ocupă locul 4.