Astra lui Marius Şumudică e aproape de a pierde play-off-ul: Bătaie încasată în faţa CFR-ului /VIDEO

Șumudică

CFR Cluj s-a impus pe terenul Astrei Giurgiu, scor 2-1, în ultimul meci din etapa a 18-a din Liga 1. Ardelenii au deschis scorul după 5 minute de joc prin Cristi Bud, care a reluat cu capul o minge venită din cornerul executat de Nascimento. Campioana României a egalat în minutul 13, când Denis Alibec a prins un șut fantastic de la 30 de metri. Golul victoriei a fost marcat de Nascimento, în minutul 21, când a transformat un penalty obținut tot de el, după un fault al lui Oros. Astra se afundă tot mai mult în clasament, iar în acest moment ocupă locul 10, cu 20 de puncte. De partea cealaltă, CFR Cluj, are 29 de puncte și se află pe poziția a 5-a. Ardelenii au pornit noul sezon cu un handicap de 6 puncte din cauza problemelor financiare. Cu acele puncte pierdute la comisii ar fi fost acum pe primul loc, la o lungime în fața Stelei.