Câinii, aproape de o mare ruşine în Cupă: Meciul cu satelitul s-a decis pe final de meci / VIDEO

Dinamo CFR

Partida dintre Dinamo și Dinamo II părea să fie doar o formalitate pentru formația lui Ioan Andone, însă "câinii" din Liga 1 le-au fost în multe momente inferiori puștilor de la "satelit" și s-au calificat cu mari emoții, 2-1.

Dinamo a deschis scorul abia în minutul 55 în urma unui autogol al lui Groza. Puștii din Liga a 3-a au revenit pe tabelă în minutul 65 grație reușitei lui Târcoveanu. Golul victoriei a venit abia după ce Andone a introdus piesele grele. Patrick Petre a fost autorul în minutul 79. Finalul de meci a aparținut echipei antrenate de Laurențiu Diniță, care a ratat ocazii importante în ultimele minute.