Câinii au fost 'puși în lesă' de o nou promovată: Au pierdut primele puncte acasă / VIDEO

Ioan Andone

Dinamo și Gaz Metan Mediaș au remizat în Ștefan cel Mare, scor 1-1, în etapa a șasea a Ligii 1. Meciul a fost întrerupt timp de câteva minute din cauza suporterilor lui Dinamo, care au avut scandări rasiste. Centralul Andrei Chivulete a permis în cele din urmă reluarea partidei, iar Dănciulescu s-a dus și a discutat cu suporterii dinamoviști.

Dinamo a deschis scorul după un sfert de oră de joc, prin Vali Lazăr. Llullaku a restabilit egalitatea pe tabelă cu cinci minute înainte de pauză. După remiza cu Gaz Metan, Dinamo ar putea pierde fotoliul de lider în fața Stelei, care întâlnește mâine, la Severin, Pandurii Târgu-Jiu.