• experienÈ›a premium fără reclame sau întreruperi
  • în fiecare zi,cele mai noi È™tiri, exclusivități È™i breaking news
DESCARCÄ‚ APLICAÈšIA: iTunes app Android app on Google Play

Cristina Neagu e Messi din handbal: A câştigat un nou trofeu major

Cristina Neagu e cu adevărat Messi din handbal. Românca a câştigat un nou trofeu major. A fost desemnată cea mai bună handbalistă a lumii. După un an incredibil, Cristina Neagu a fost desemnată cea mai bună handbalistă din 2015.

După voturile a 19 membri ai juriului internațional și a fanilor care și-au ales favoriți pe site-ul handball-planet.com, Neagu a fost desemnată cea mai bună jucătoare a lumii, cu 84 de puncte.

Citeşte şi: Traian Băsescu după condamnarea fratelui său: 'Nu-mi convine deloc'

Jucătoarea celor de la Buducnost a cîștigat Liga Campionilor, fiind și golgheterul competiției. În plus, Neagu a fost desemnată cea mai bună jucătoare de la Campionatul Mondial din Danemarca, pe care l-a terminat pe locul 3 cu naționala României, fiind și cea mai bună marcatoare. Podiumul a fost completat de două norvegience. Pe locul doi a fost Nora Mork, 52 de puncte, și pe trei a fost Heidi Loke, 49 de puncte. Și Paula Ungureanu a fost premiată. Românca a fost aleasă în echipa anului 2015, spun cei de la gsp.

Citeşte şi: Prima reacţie a lui Mircea Băsescu după condamnare: 'Eu am multă încredere în justiţie'