CSU a dat lovitura la Ploieşti: Victorie mare pe terenul nou promovatei Juventus / VIDEO

gsp.ro
CSU Craiova

Juventus București a pierdut meciul jucat la Ploiești împotriva celor de la CSU, 0-1, în etapa a cincea a Ligii 1 și rămâne fără victorie în acest sezon. După o primă repriză pe care au controlat-o în totalitate, oltenii au deschis scorul cu un minut înainte de pauză, în urma unei greșeali a portarului bucureștenilor. Mitriță a șutat puternic din afara careului, iar Stoian a repins în față, de unde balonul a fost reluat în plasă de Gustavo.

VIDEO CU GOLUL

Același Gustavo putea face "dubla" în minutul 52, la un penalty obținut de Burlacu, faultat în careu de Wallace. Mijlocașul brazilian al celor de la CS U a alunecat în momentul șutului, iar execuția sa a trecut mult peste poarta apărată de Stoian. Cea mai mare șansă a lui Juventus a venit în minutul 58, când Wallace a scăpat de marcaj la un corner executat de pe partea stângă, dar nu a reușit să reia balonul în poartă, din doar câșiva metri. Juventus rămâne fără victorie în Liga 1, în timp ce craiovenii sunt în continuare fără înfrângere, iar cu succesul de la Ploiești urcă pe locul 6.