Dan Petrescu începe cu un egal mandatul la CFR: 1-1 la Botoșani cu echipa din Ardeal / VIDEO

Dan Petrescu

FC Botoșani a realizat prima surpriză a acestui început de campionat, după ce a remizat pe teren propriu cu CFR Cluj, scor 1-1.

Hoban, unul dintre cei 15 jucători aduși de ardeleni în această vară, a marcat primul gol al meciului după 10 minute, cu un șut pe sub portarul Cobrea, scrie gsp.ro.

Andrei Burcă a egalat pentru moldoveni în minutul 30, cu o lovitură de cap de lângă Culio, mingea venind din corner.

Vezi golurile AICI

Ardelenii au suferit și mai mult în ultimele 18 minute când au rămas în 10 după ce Omrani a văzut al doilea cartonaș galben pentru o simulare în careu. A fost primul meci oficial pe băncile echipelor lor pentru cei doi antrenori, Costel Enache, respectiv Dan Petrescu.