De necrezut! Simona Halep pierde MAREA FINALĂ de la Roland Garros / LIVE TEXT

Simona Halep

UPDATE Jucătorea din Letonia reușește să cucerească titlul de la Roland Garros după ce câștigă pe serviciul Simonei Halep, scor 6-3

UPDATE Halep - Ostapenko 6-4, 4-6, 3-5. Jelena Ostapenko câştigă al patrulea game consecutiv şi e la un singur joc distanţă de triumful la Roland Garros.

UPDATE: Halep - Ostapenko 6-4, 4-6, 2-3! Jucătoarea noastră stă mai bine în teren, iar letona începe din nou să greşească în faţa unei defensive redutabile!

UPDATE Game Halep! Simona își câștigă serviciul și conduce cu 2-1 în setul decisiv.

UPDATE: Ostapenko a egalat la seturi, după ce a fost condusă cu 3-0. Spre furia Simonei, care a avut prima ieşire nervoasă, Jelena evoluează la un nivel fantastic în acest moment şi închide actul secund după un forehand imparabil plasat lângă linie.

UPDATE: Jucătoarea letonă a încheiat setul cu un game câştigat la 15 pe propriul serviciu. Campioana de la Roland Garros va fi decisă după setul decisiv.

UPDATE: Halep - Ostapenko 6-4, 3-4! Letona loveşte nimicitor în acest moment şi reuşeşte o serie fantastică de 4 game-uri consecutive! Nimic de făcut pentru Simona, care în urmă cu puţin timp avea un avantaj lejer de set şi 3-0.

UPDATE: Un nou game-maraton, în care Ostapenko s-a impus după ce a salvat trei mingi de break ale Simonei Halep.

UPDATE Încă un game câştigat de Simona Halep, care a câştigat pe avantaj toate jocurile disputate până acum în setul secund.

UPDATE: Simona se apără formidabil şi începe ca din puşcă şi acest set: 2-0! Jelena îşi cedează serviciul după un game în care românca a fost imperială în apărare.

UPDATE Halep - Ostapenko 6-4, 1-0. Simona Halep a salvat trei mingi de break şi a început în forţă setul al doilea.

UPDATE Game și SET SIMONA! Românca a încheiat cu break primul set după ce a fructificat prima minge de set de care a avut parte. Halep e la un set distanță de victorie.

Traian Băsescu, atac VIOLENT la adresa lui CTP: 'Un ţârcovnic piţigăiat, plin de rahat'

UPDATE Simona şi-a fructificat serviciul şi s-a apropiat la un singur game de câştigarea primului set.

UPDATE Letona își face servciul și egalează la 4

UPDATE Simona câștigă pe propriul serviciu și preia din nou avantajul în acest set 4-3. Un game foarte important, care a fost și cel mai lung de până acum

UPDATE Simona Halep a reuşit din nou re-break-ul fără niciun fel de emoţii. N-a pierdut niciun punct în ultimul game.

UPDATE Scorul este 2 - 2 în primul set

UPDATE Simona Halep reuşeşte re-break-ul după ce a fructificat a treia minge de a egala scorul în primul set.

UPDATE Ostapenko a început perfect finala, cu un break câştigat la 0.

Simona Halep, locul 4 WTA, joacă azi în cea de-a 116-a finală a turneului de la Roland Garros, împotriva letonei Jelena Ostapenko, locul 47 WTA.

Meciul începe la ora 16:00 şi va putea fi urmărit pe un ecran gigant, instalat în Parcul Herăstrău din Capitală, la intrarea Charles de Gaulle.