Dinamo a umilit-o pe Concordia Chiajna / VIDEO

dinamo pandurii

Dinamo a câștigat meciul împotriva Concordiei Chiajna, scor 4-0. Este cel mai clar succes al dinamoviștilor din acest sezon.

Dorin Rotariu a marcat în minutul 13 dintr-un penalty, la doar 5 minute după ce Alexandru Tudor le-a refuzat o lovitură de la 11 metri ilfovenilor.

Dinamo a intrat la cabine la adăpostul a două goluri după de Essombe a reușit să înscrie în prelungirile primei reprize. Același Essombe a făcut 3-0 în minutul 61 cu o execuție de superclasă. Rezervă cu Chiajna, Gnohere a intrat și a închis tabela în minutul 85, când a marcat în urma unui fault la Bucurică.

VEZI golurile AICI

Dinamo rămâne pe locul doi, cu 47 de puncte, cu 3 în spatele Astrei. Concordia e abia pe 13, cu doar 17 puncte și mari emoții privind retrogradarea. Pe Dinamo o așteaptă derby-ul cu Astra, în timp ce Chiajna joacă un meci crucial cu Voluntari.