Dinamoviștii au bătut liderul Bulgariei și au ironizat-o pe Steaua

aroganta Dinamo 4

Dinamoviștii au profitat de pauza cauzată de meciul României cu Muntenegru și au jucat un amical cu liderul Bulgariei, Dunav Ruse! Câinii au învins cu 3 - 2. Rămas în Ștefan cel Mare după ce transferul său la Alaves a picat, Gnohere a jucat pentru Dinamo, însă nu a marcat niciun gol.

Alb-roșii au înscris de două ori înainte de pauză, prin Hanca și Palic. Golul meciului a fost marcat, însă, de bulgari. Victoria le-a dat aripi câinilor, care nu s-au abținut să-i ironizeze pe rivalii de la Steaua: au anunțat că la acest amical au fost cu 100 de fani mai mulți decât au avut roș-albaștrii în tribune la partida din campionat cu Iașiul, anunță Pro TV.

VIDEO Dinamo, victorie cu 3-2 in amicalul cu liderul Bulgariei! Cum a fost ironizata Steaua la boxele din Stefan cel Mare pe www.sport.ro