Echipa antrenată de Șumudică a urcat pe podium în Turcia: Lung jr a apărat un penalty

Cancan
Șumudică

Kayserispor, echipă antrenată de românul Marius Șumudică, a urcat pe podium în campionatul de fotbal al Turciei, după ce a învins-o pe Antalyaspor cu scorul de 2-0, vineri, pe teren propriu, în etapa a cincea, meci în care Silviu Lung jr a apărat un penalty.

Stéphane Badji a deschis scorul în primul minut de joc, iar în minutul 65 oaspeții au primit penalty, dar Lung jr a apărat șutul celebrului atacant camerunez Samuel Eto'o. Victoria gazdelor a fost parafată de reușita lui Umut Bulut (77). Lung a fost integralist la Kayserispor, în timp ce Cristian Săpunaru a fost introdus în min. 21, în locul camerunezului Jean-Armel Kana-Biyik, anunţă Agerpres.

Fernando Boldrin (ex-Concordia, Astra, Steaua) a fost doar rezervă, iar portughezul Tiago Lopes (ex-CFR Cluj) a fost integralist. În clasament, pe primul loc se află Galatasaray, cu 10 puncte, urmată de Beșiktaș, 10 puncte, ambele din 4 jocuri, podiumul fiind completat de Kayserispor, 10 puncte (5 j), etc.