Echipa Armatei, victorie la scor în liga a patra: 15-0 cu Progresul 2005

Lăcătuș CSA

Steaua s-a impus în partida disputată pe teren propriu, în Ghencea, scor 15-0, în fața celor de la Progresul 2005, într-un meci contând pentru etapa a treia a Ligii a 4-a.

Elevii lui Ion Ion au început perfect partida, marcând de 2 ori în primele 5 minute. Iureșul a continuat, tabela arătând 7-0 după primele 45 de minute. Repriza a doua a fost una aproape trasă la indigo, scorul final fiind 15-0. Fanii steliști au fost din nou la înălțime. Cei peste 1.000 de oameni prezenți au creat o atmosferă demnă de un cu totul alt nivel competițional.

Steaua are un parcurs impecabil în acest debut de sezon, câștigând toate partidele din campionat fără să primească vreun gol. În plus, formația roș-albastră a mai obținut o victorie sonoră în Cupa României, scor 28-0, în fața celor de la Benfica "Nova Geração", conform gsp.ro. Progresul a suferit o nouă umilință după înfrângerea din prima etapă, când, pe Giulești, în fața a 7.000 de spectatori, Rapidul i-a administrat un sec 13-0.