FC Botoşani şi Poli Iaşi au remizat, scor 3-3. Ambele echipe au primit penalti, cei doi antrenori, trimişi în tribună / VIDEO

fc botosani

FC Botoşani a remizat, miercuri, pe teren propriu, scor 3-3, cu echipa CSM Poli Iaşi, într-un meci din etapa a XI-a a Ligii I, în care cele două formaţii au primit câte un penalti şi ambii antrenori au fost trimişi în tribună.

Au marcat Daniel Popa '5, Roman '9 şi Buş '57 (penalti) pentru gazde, respectiv Jo Santos '20, Pedro Mendes '28 şi Andrei Cristea '81 (penalti) pentru oaspeţi, conform news.ro.

VIDEO CU GOLURILE

În minutul 57, tehnicianul echipei CSM Poli Iaşi, Flavius Stoican, a fost trimis în tribună. În minutul 80, a fost trimis în tribună şi Costel Enache.

FC Botoşani: Cobrea - Dumitraş, Miron, Burcă, Unguruşan - Tincu, Bordeianu, Moruţan - Roman (Serediuc '74), D. Popa (Ciaccheri '76), Buş. Antrenor: Costel Enache.

CSM Poli Iaşi: Koselev - Almeida, Frăsinescu, Moisi, Sin - Cioinac, Qaka - Ştefănescu (Kizito '62), P. Mendes (Cisse '63), Jo Santos (Bădic '82) - A. Cristea. Antrenor: Flavius Stoican

Cartonaşe galbene: Burcă '27, Moruţan '27, Dumitraş '85 / Moisi '89

Arbitri: Sebastian Colţescu – Adrian Radu Ghinguleac, StelianSlabu – Robert Dumitru

Observatori: Iosif Olah, Valentin Mateescu