FC Voluntari a învins ACS Poli Timişoara, scor 1-0, în Liga I: Golul victoriei a fost marcat de Tudorie în minutul 90+2 / VIDEO

voluntari astra

Formaţiile FC Voluntari a învins echipa ACS Poli Timişoara, marţi, pe teren propriu, scor 1-0, în etapa a XI-a a Ligii I. Tudorie a marcat golul victoriei în minutul 90+2.

VIDEO CU GOLUL

Tudorie a profitat de o respingere a lui Curileac, după un corner de pe dreapta al lui Marinescu.

FC Voluntari: Balauru - Filipov, I. Achim, Popescu, Acsinte - Răuţă, Novac - Căpăţână (Deac '64), Cernat (Marinescu '70), Popadiuc (Pârcălabu '82) - Tudorie. Antrenor: Claudiu Niculescu

ACS Poli Timişoara: Curileac - Ciucur, Cînu, Melinte, Ţigănaşu - Artean, Vaşvari - Munteanu (Şeroni '90+2), Curjuric (Doman '78), Bârnoi (Mailat '71) - Soljic. Antrenor. Ionuţ Popa

Cartonaşe galbene: Achim '49, Popadiuc '55 / Vaşvari '61, Curjuric '68

Cartonaş roşu: Achim '86

Meciul a fost arbitrat de Andrei Chivulete, ajutat de Vasile Marinescu şi Ciprian Danşa.

Rezervă a fost Marcel Bîrsan, iar observatori Liviu Ciubotariu şi Valer Şulea.