Florin Andone a marcat două goluri pentru Deportivo La Coruna / VIDEO

Florin Andone

Internaționalul român Florin Andone a marcat două goluri pentru echipa sa, Deportivo La Coruna, în partida câștigată pe teren propriu, cu scorul de 3-0, în fața formației Las Palmas, sâmbătă seara, în cadrul etapei a 38-a (ultima) a campionatului de fotbal al Spaniei.

Andone (24 ani) a deschis scorul în minutul 4 al partidei de pe stadionul El Riazor, iar apoi a dublat avantajul gazdelor, în minutul 28, rezultatul final al întâlnirii fiind stabilit de Carles Gil (min.39). Oaspeții au încheiat meciul în 10 jucători, după eliminarea lui Hernan (min.79), scrie agerpres.ro.

Grație celor două reușite de sâmbătă, Florin Andone a ajuns la 12 goluri marcate în acest sezon.

Atacantul lui Deportivo La Coruna a fost convocat de selecționerul României, Christoph Daum, în vederea meciurilor cu Polonia și Chile.

România va juca pe 10 iunie cu Polonia, la Varșovia (ora 21,45), în preliminariile Cupei Mondiale, iar pe 13 iunie se va disputa meciul amical cu Chile, pe Cluj Arena (21,00).