Goluri, bătăi şi surprize în Europa League: Stanciu și Chipciu, în prim-plan cu Manchester / VIDEO

captura youtube
europa league

Seară în Europa League, în prima manşă a sferturilor de finală ale competiţiei. Dacă în Franţa, meciul dintre Lyon şi Beşiktaş a avut nevoie de 45 de minute amânare din cauza bătăilor între suporteri, în celelalte meciuri ale serii s-a marcat pe bandă rulantă.

Ajax a făcut un meci mare cu Schalke, a învins cu 2-0 şi e aproape de careul de aşi al competiţiei. Anderlecht, cu Nicolae Stanciu titular și Alexandru Chipciu intrat din postura de rezervă, a scos un egal acasă cu United şi calificarea se va decide în Anglia. Celta Vigo a condus cu 3-1 pe Genk, dar calificarea s-a amânat pentru partida din Belgia.

Ajax - Schalke 2-0
A marcat: Klaassen '23 p., '53 VIDEO

Anderlecht - Manchester United 1-1

A marcat: Dendoncker '86 / Mkhitaryan '37 VIDEO

Celta Vigo - Genk 3-2

Au marcat: Sisto '15, Aspas '18, Guidetti '38 / Boetius '10, Buffel '67 VIDEO

Olympique Lyon - Beșiktaș 2-1  VIDEO

Au marcat: Tolisso 83, Morel 85 / Babel '15