• cea mai rapidă sursă de informaÈ›ii È™i È™tiri
  • experienÈ›a premium fără reclame sau întreruperi
  • în fiecare zi,cele mai noi È™tiri, exclusivități È™i breaking news
DESCARCÄ‚ APLICAÈšIA: iTunes app Android app on Google Play

Hagi îi dă o mare 'PALMĂ' lui Becali: Viitorul, victorie URIȘĂ în fața FCSB! Gol DE GENERIC marcat de Eric - VIDEO

Eric Viitorul

Viitorul a reușit surprisa campionatului! FCSB a cumpărat cei mai buni jucători de la echipa lui Hagi în această vară, dar tot Viitorul a câștigat meciul direct din etapa a 9-a, scor 1-0, la Ovidiu.

Roș-albaștrii au cerut două lovituri de pedeapsă în minutele 16 și 17 după ce la prima fază Mladen a atins mingea cu mâna, iar apoi la următoarea fază Budescu a căzut în careu.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Eric de Oliveira cu un șut de pe loc, de la aproximativ 25 de metri, mingea oprindu-se în plasa laterală a debutantului Andrei Vlad.

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Rîmniceanu - Lopez, Ţîru, Horj, Ganea - Cicâldău, Mladen, Vînă (Drăguş '68) - Eric (De Nooijer '76), Ţucudean (Ciobanu '62), Chiţu.

FCSB (antrenor Nicolae Dică): Vlad - Enache (Teixeira '46), Planic, Balaşa, Momcilovici - Pintilii, J. Morais - Man (Coman '67), Budescu (Golofca '46), Tănase - Alibec.

Cartonaşe galbene:Ţîru '37, Eric '45+1, Cicâldău '81, Drăguş '82 / Budescu '17, Man '56, J. Morais '72

Arbitri: George Cătălin Găman – Sebastian Eugen Gheorghe, Daniel Mitruţi – Marcel Bîrsan

Observatori: Liviu Ciubotariu, Eduard Alexandru

Înainte de startul jocului s-a ţinut un minut de reculegere în memoria lui Nicolae Lupescu, anunță News.ro.