Înfrângere pentru Florin Andone în La Liga: Deportivo La Coruna – Girona, scor 1-2

Florin Andone

Formaţia Deportivo La Coruna, cu Florin Andone pe teren spre finalul jocului, a fost învinsă, luni seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, de echipa Girona, în etapa a noua a campionatului Spaniei.

Golul gazdelor a fost marcat de Lucas Perez, în minutul 51, din penalti, anunță News.ro.

Şi oaspeţii au înscris un gol din penalti (Aday ’25). A doua reuşită a Gironei îi aparţine lui Portu ’71.

Florin Andone a intrat pe teren în minutul 72, iar Costel Pantilimon nu a fost folosit în acest joc.

Deportivo La Coruna ocupă locul 16 în clasament, cu opt puncte, iar Girona este pe 15, cu nouă puncte. Lider este FC Barcelona, care are 25 de puncte.