Italia a ELIMINAT Spania și joacă cu Germania, în sferturi, la Euro 2016 / VIDEO

Spania și-a terminat supremația și în Europa! După ce a pierdut titlul mondial, spaniolii au pierdut și șansa de a-și păstra titlul de campioană a Europei. În optimile de finală ale Euro 2016, Spania a fost executată de Italia. Câte un gol pe repriză au marcat italienii. Chiellini, în minutul 33, și Pelle, în minutele de prelungiri, au trimis Spania acasă. Acum, pentru italieni urmează un alt duel de foc, cu campioana lumii, Germania.

Golurile pot fi văzute AICI

min 91 Gol! Graziano Pelle

min 46 Meciul s-a reluat

min 45 E 1-0 pentru Italia la pauză.

min 33 Giorgio Chiellini deschide scorul după ce De Gea respinge în față o lovitură liberă executată de Eder.

min 13 Eder întoarce o minge în careu, Giaccherini reia spectaculos din foarfecă, De Gea atinge mingea şi o direcţionează spre bară.

min 10 De Gea scoate mingea trimisă periculos de Pelle

UPDATE min 1 A început meciul

Finala din optimile de finală de la Euro 2016 este Italia - Spania! Este, de fapt, o reeditare a finalei de acum 4 ani, când Spania triumfa. Atunci, pe stadionul din Kiev, italienii au fost umiliţi cu 4-0 în finală, iar luni 27 iunie este pentru ei ziua răzbunării. Meciul nu ar fi fost posibil dacă Spania nu pierdea, surprinzător, în ultimul meci din grupă, cu Croația.

Echipele de start:

Italia: Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Florenzi, Parolo, De Rossi, Giaccherini, De Sciglio - Pellè, Eder

Spania: De Gea - Juanfran, Piqué, Ramos, Alba - Busquets - Silva, Fabregas, Iniesta, Nolito - Morata