Jose Mourinho, DEMOLAT de fosta sa echipă, Chelsea - VIDEO

Jose Mourinho

Jose Mourinho nu reușește să o revitalizeze sub nicio formă pe Manchester United. Diavolii au fost desființați de Chelsea, de fosta echipă a lui Mou, pe Stamford Bridge.

Dezastrul pentru Manchester United a început din primul minut, când Pedro a deschis scorul după mai puțin de 30 de secunde. Cahill a dus scorul la 2-0 în minutul 21. După pauză United nu și-a revenit și a mai încasat două goluri. Eden Hazard(62) și Kante (70) au punctat pentru echipa lui Antonio Conte.

Chelsea urcă pe locul 4 după acest joc cu 19 puncte. Este la doar un punct de Manchester Cty, Arsenal și Liverpool, anunță gsp.ro.

United stă foarte prost. Este abia pe locul 7, cu 14 puncte, fiind deja la 5 puncte de locul 5, ocupat de Tottenham.

VEZI GOLURILE AICI

Jose Mourinho s-a supărat pe rivalul său, Antonio Conte, căruia i-a reproșat la finalul meciului că a exagerat cu manifestările de bucurie.

"Asta o faci la 1-0, nu la 4-0. E o umilință", i-a spus antrenorul lui Manchester United lui Antonio Conte. "Eu auzeam fanii lui United cântând și le-am făcut semn alor noștri să cânte și ei. Jucătorii mei meritau asta azi", a fost răspunsul italianului.