stiripesurse.ro

 
DESCARCA APLICATIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
FII LA CURENT CU STIRILE DIN CATEGORIA TA PREFERATA: URMARESTE-NE

LISTA candidaţilor la primăriile municipiilor reşedinţă de judeţ la alegerile locale din 5 iunie 201

alegeri locale 2016

Campania electorală pentru alegerile locale din 5 iunie a început astăzi. stiripesurse.ro vă prezintă candidații care îți dispută primăriile din municipiile reședință de județ:

Braşov:

1. Mariana Sebeni - PER
2. Cornel Comşa - independent
3. George Scripcaru - independent
4. Florian Staicu - independent
5. Ion Dumitru Dumitrescu – independent, susţinut de UNPR
6. Mihai Sturzu - independent
7. Adrian Gabor - PNL
8. Cătălin Leonte - independent
9. Răzvan Popa - PSD
10. Mihai Costel - PMP
11. Vasea Carchelan - PRM
12. Cristian Macedonschi - FDGR
13. Adrian Atomei - ALDE
14. Ovidiu Grădinar - PND
15. Paul Becheanu - PPU

Ploieşti:

1. Lola Gabriela Anghel – PND
2. Cătălina Bozianu – PMP
3. Mircea Chirițescu –PSRO
4. Adrian Florin Dobre – PNL
5. Marian Enache - candidat independent
6. Marius Fenichiu – candidat independent
7. Cristian Ganea – PSD
8. Grațiela Gavrilescu – ALDE
9. Raul Petrescu – UNPR
10. Radu Popescu – candidat independent
11. Daniel Savu – candidat independent
12. Iulian Teodorescu - PRM
13. Marian Cârstea - PRU

Sfântu Gheorghe:

1. Antal Arpad - UDMR
2. Mădălin Guruianu - PNL
3. Rodica Pârvan - PSD
4. Victor Raica - UNPR
5. Balint Jozsef - PPMT

Miercurea-Ciuc:

1. Robert Kalman Raduly - UDMR
2. Emil Buse - PSD
3. Toke Ervin - PPMT
4. Marius Ţepeluş - PNL
5. Somay Peter - PCM
6. Robert Engelhardt - independent

Sibiu:

1. Ovidiu Sitterli - PSD
2. Astrid Fodor - FDGR
3. Daniel Galan - UNPR
4. Răzvan Pop - PNL
5. Ovidiu Zeicu - PPU(social-liberal)
6. Ana Alexandrina Matei - independent
7. Ioan Gligor - PMP
8. Marius Popescu - ALDE
9. Ioan Ștefan Zară - independent
10. Florescu Eugenia - PRU
11. Pitu Lucian Gabriel – PSR

Târgovişte:

1. Cristian Stan - PSD
2. Ciprian Prisăcaru - PNL
3. Paul Briceag - PMP
4. Dumitru Barbu - ALDE
5. Florin Antoniu - PRU
6. Daniel Bucur - UNPR
7. Victor Isbaşescu - independent
8. Ana-Maria Nicolae - independent
9. Gabriel Virgil Păun - independent
10. Avram Iancu - PND

Cluj-Napoca:

1. Emil Boc - PNL
2. Octavian Buzoianu - PSD+ALDE+PNȚCD+PRM+UNPR
3. Adrian Gurzău - PMP+PND
4. Mircia Giurgiu - PSRO
5. Pop Maria - M10
6. Liviu Alexa - Mişcarea Liberală
7. Bruno Roschnafsky - PPU(social-liberal)
8. Horvath Anna - UDMR
9. Ile David - UCDR
10. Fancsali Erno - PPMT

Bistriţa:

1. Alin Seserman - independent
2. Ovidiu Creţu - PSD
3. Stelian Dolha - PNL
4. Ionuţ Simonca - PMP
5. Vasile Moldovan - ALDE
6. Archiudean Mircea - PER
7. Mate Ioan – Partidul Blocul Unităţii Naţionale
8. Antal Attila – UDMR
9. Sigartău Petru – PNŢCD
10. Liviu Rusu Mihai – UNPR

Zalău:

1. Ionel Ciunt - PSD
2. Radu Căpîlnaşiu - PNL
3. Taloş Gheorghe-Mirel - ALDE
4. Lungu Vasile-Cristian - PMP
5. Labo Ioan-Dorel - PNŢCD
6. Abrudan Mircea - UNPR
7. Fazakas Nicolae - UDMR
8. Stanciu Gheorghe - independent
9. Ember Radu Traian – independent

Târgu Mureş:

1. Ionela Ciotlăuş - ALDE
2. Soos Zoltan - independent
3. Dan Maşca - Partidul Oamenilor Liberi
4. Matei Nicolae Nicodim - PMP
5. Florea Dorin - independent
6. Papuc Sergiu Vasile - PSD

Alba Iulia:

1. Mircea Hava - PNL
2. Călin Potor - PSD
3. Ovidiu Jidveian - ALDE
4. Clement Negruț - PMP
5. Dorin Șerdean - UNPR
6. Anca Iuliana Sava - independent
7. Mircea Trifu - independent

Constanţa:

1. Claudiu Iorga Palaz - PMP
2. Vergil Chiţac - PNL
3. Andrei Nicolae Tatu - independent
4. Claudiu Ceti - PPU
5. Decebal Făgădău - PSD
6. Ion Budi - independent
7. Nicolae Grosu - PRM
8. Gigi Christian Chiru - ALDE
9. Omer Sunnay - PND
10. Andrei George Popescu - independent
11. Dumitru Bădrăgan - PRU
12. Gheorghe Caruţiu - PNŢCD

Tulcea:

1. Lucian Simion – PSD
2. Doru Şchiopu - independent
3. Ştefana Zibileanu - PNL
4. Bibu Nicolae - independent
5. Dumitru Vâlcu - PMP
6. Marius Tudorie - ALDE
7. Marian Valentin Şelaru - independent
8. Cornel Bâlbu - PND
9. Teodor Georgian Chiper – PRU
10. Constantin Hogea – independent
11. Mircea Petrică - PRM


Călăraşi:

1. Daniel Ştefan Drăgulin - PNL
2. Marius Grigore Dulce - PSD
3. Elena Nicolache - UNPR
4. Virgil Marian Dumbravă - ALDE
5. Adrian Georgian Peanciu - PMP
6. Aurel Peicu - PSR
7. Maria Dragomir - PSRO
8. Nicolae Dragu - PDS
9. Ionuţ Dumitraşcu - PND

Ialomiţa:

1. Adrian Mocioniu - PSD
2. Ioan Martin - PNL
3. Ionel Gae - ALDE
4. Gabi Ionaşcu - UNPR
5. Gheorghe Constantin - PSRO
6. Vasile Olaru – Partidul Ialomiţenilor
7. Radu Paros - PMP
8. Gina Enuţa Filip - PSR
9. Vlad Costea - independent

Craiova:

1. Ionel Pană - independent
2. Lia-Olguţa Vasilescu - Alianţa PSD-UNPR
3. Constantin Mireanu - independent 
4. Dan Horaţiu Buzatu - PML
5. Dan-Adrian Cherciu – Alianţa Electorală pentru Craiova 
6. Pavel Badea - PNL
7. Florentin Gust-Băloşin - PSRO
8. Nicolae-Arthur Andriţoi - PND
9. Mircea-Vasile Năstase - ALDE

Piteşti:

1. Constantin Cornel Ionică - PSD 
2. Narcis Sofianu - PNL 
3. Sanda Fulga - UNPR 
4. Andrei Gerea - ALDE 
5. Dinu Dănuţ - independent 
6. Mircea Andrei - PAM 
7. Cătălin Bulf - PMP 
8. Gheorghe Dinescu - PNŢCD 
9. Tudor Pendiuc - independent 
10. Niţă Victor - PPU(social-liberal)

Râmnicu Vâlcea:

1. Stoica Contantin Mircea - independent 
2. Mircia Gutău - PER 
3. Crăciunescu Grigore - PNL 
4. Bragău Florin - PRU 
5. Rădulescu Romeo - PSD 
6. Remus Grigorescu - ALDE 
7. Rotaru Constantin - PSRO
8. Mardale Ion - PND 
9. Dorobanţu Constantin - PSRO
10. Dragnea Cornelia - PRM 
11. Tanislav Constantin - PPU(social-liberal)

Târgu Jiu:

1. State Nicola - Mişcarea Liberală 
2. Rotaru Marian - PSRO
3. Buga Robert - PRU 
4. Oprea Ramona Daniela - PER 
5. Liviu Andrei - PMP 
6. Catrinoiu Matei - PNCŢD 
7. Lupulescu Octavian - PNL 
8. Vlădaru Ion - ALDE 
9. Bogdan Constantin - PSRO
10. Vlaicu Popa - UNPR 
11. Cârciumaru Florin - PSD 
12. Torop Sorin Stelian - PRM 
13. Anghelescu F. Dumitru - PND 
14. Oproiu Augustin Vasile - PDS 

Drobeta-Turnu Severin:

1. Anghel Gheorghe – PPU(social-liberal)
2. Screciu Marius-Vasile - Alianța Electorala PSD+UNPR
3. Pisoi Ilie – PNŢCD
4. Cîrjan Daniel-Olimpiu – PNL
5. Dincă Ion – PND
6. Ionescu Daniel – Alianţa Partida Romilor Pro Europa
7. Drăghia Georgeta – independent
8. Zorilă Daniel-Eugen – PSRO
9. Șolga Ion-Constantin - Platforma Acțiunea Civică a Tinerilor
10. Dobrotă Valentina-Gabriela - PMP
11. Rogobete Florin-Gheorghe – Partidul Blocul Unităţii Naţionale
12. Vâlcu Romulus – ALDE
13. Lolea Octavian – PSRO
14. Croitoru Gheorghe – PRM

Slatina:

1. Teleu Livia - independent
2. Cristian Bircea - ALDE 
3. Stelian Sima – Alianţa pentru Schimbare Olt 
4. Cosmin Florescu – PMP 
5. Emil Stelian Constantin Moţ – PSD 
6. Nicolae-Cosmin Ciorei – UNPR 
7. Marius Bălaşa – PNL 
8. Cristian Bughea – PRM 
9. George-Alexandru Ionică – PND


Galaţi:
1. Nicușor Ciumacenco - PNL 
2. Marius Stan - UNPR 
3. Constantin Telegan - Partidul Mișcarea Liberală 
4. Ionuț Florin Pucheanu - PSD 
5. Iulian Nicușor Aramă - PSRO 
6. Eugen Durbacă - ALDE 
7. Cătălin Cristache - PMP 
8. Daniela Chelaru - PND 
9. Monica Roman - PRU 
10. Simona Daniela Vreme - independent 
11. Ionel Glodură - independent 
12. Dorin Butunoiu - independent

 

Brăila:

1. Marian Dragomir - PSD 
2. Cătălin Boboc - PNL 
3. Dan Păun - ALDE 
4. Marioara Nistor - UNPR 
5. Simona Drăghincescu - PND 
6. Gheorghe Chiru - PNŢCD 
7. Viorel Botea - PMP 
8. Silviu Petrea - PSRO 
9. Nicuşor Cîrîc - PRU 
10. Adrian Râureanu - PRM 
11. Marian Ion - independent 
12. Mariana Bîtcă - independent 
13. Cristian Techiu - independent 

Focşani:

1. Iorga Marius Eusebiu - UNPR
2. Berta Gabriela - PFM
3. Ioan Ştefan - PNL
4. Vulpe Gheorghe - ALDE
5. Milea Lionida - PND
6. Bîzna Mirela Carmen - PMP
7. Butnaru Catalin-Dan - Partidul Verde
8. Hristea Camelia - PRM
9. Ilie Lilian - PNŢCD
10. Misăilă Cristi Valentin - PSD

Buzău:

1. Ionescu Constantin - independent 
2. Andrei Adrian Barac - PRU
3. Toma Constantin - PSD
4. Ovidiu Anghel - PNL
5. Ion Marin - PMP
6. Marius Vlăşceanu - PNŢCD
7. Ion Viorel - PSRO
8. Andrei Neder - ALDE
9. Ion Mircea - independent 
10. Vasilică-Edmond Buga-Sfinteş - PRM
11. Constantin Popa - UNPR
12. Marius Silaghi - PER
13. Nicolae Voicu - Partidul Blocul Unităţii Naţionale

Iaşi:

1. Postolache Andrei - independent 
2. Mihai Chirică - PSD 
3. Traian Dobre - PSRO
4. Camelia Bogdănici - UNPR 
5. Petru Movilă - PMP 
6. Radu Botez - ALDE 
7. Marius Bodea - PNL 
8. Anca Preda - independent
9. Viorel Blăjuţ - independent
10. Cristian Cernescu - Forţa Moldova 

Vaslui:

1. Vasile Pavăl - PSD
2. Christian Pavelescu - ALDE 
3. Alecsandru Volocaru - PND 
4. Ioan Aionoae - FDIN
5. Marius Marian Arcăleanu - PNL 
6. Marius Acasandrei - PMP
7. Ovidiu Mihăiţă Băetu - UNPR 
8. Gicu Cristinel Pascal - PRU
9. Marius Adrian Stancu - PSRO


Bacău:

1. Dragoş Luchian - PNL 
2. Cosmin Necula - PSD
3. Cristinel Manolache - PSRO
4. Dragoş Daniel Stefan - ALDE 
5. Claudiu Dorneanu - M10 
6. Romeo Stavarache - independent 
7. Cristian Ghingheş - independent 
8. Emil Melinte - independent 
9. Constantin Scripăţ - PMP 

Piatra Neamţ:

1. Drăguşanu Vasile Cătălin – ALDE 
2. Chitic Dragoş Victor – PNL 
3. Harbuz Liviu - Alianţa Electorală PSD+UNPR 
4. Ana Monda - M10 
5. Roca Constantin-Florin – PRU 
6. Aurelia Simionică - PSRO 
7. Cristinel Laurenţiu Dulamă – PMP 
8. Cristian Tomuleţ – PNŢCD 
9. Valerică Frăţilă - PND 
10. Traian Cociorbă - independent 
11. Andrei Ignat - independent 

Botoşani:

1. Ovidiu Portariuc - PSD 
2. Cătălin Flutur - PNL 
3. Mihai Ţăbuleac - PMP 
4. Daniel Doctorescu - PRM 
5. Tereza Nica - UNPR 
6. Gabriel Atudoroae - ALDE 
7. Corneliu Furtună - PNŢCD 
8. Dan Iulian Honceru - PSD 
9. Marius Ionuţ Mertic - PND 
10. Marius Cristescu - independent 
11. Viorel Florinel Coman - independent 
12. Stelian Aivăncesei - independent 
13. Florin Zberea - independent 
14. Iulian Andrei Ciubotaru - PRU 
15. Paul Onişa - independent

Suceava:

1. Ion Lungu - PNL 
2. Tiberius Brădăţan - PSD 
3. Marian Andronache - PMP 
4. Ştefan Alexandru Băişanu - ALDE 
5. Alina Alupoaiei Geonea - PER 
6. Marius Boghian - UNPR 
7. Virgil Adrian Larionescu Moroşan - PND 

Oradea:

1. Huszar Istvan - UDMR
2. Adelina Coste - PSD 
3. Ştefan Herchi - ALDE
4. Nadia Pal - independent
5. Horea Vuşcan - PMP 
6. Ilie Bolojan - PNL
7. Zatyko Gyula - PPMT

Satu Mare:

1. Vasile Deac - PPU(social-liberal)
2. Adrian Cozma - PNL
3. Kereskenyi Gabor - UDMR
4. Dorel Coica - PSD
5. Adrian Ştef - ALDE
6. Horea Anderko - independent
7. Adelin Cristian Ghiarfaş - PNŢCD
8. Ioan Opriş - UNPR
9. Nicolae Ciorbă - PND
10. Csaki Csongor - PMP

Baia Mare:

1. Cristian Ţâgârlaş Niculescu - PNL
2. Cătălin Cherecheş – Coaliţia pentru Baia Mare
3. Florin Tătaru - PSD
4. Ioan Mihai Ardelean - PND
5. Anamaria Gabriela Mărieş-Leş - ALDE
6. Iustin Ioan Talpoş - PMP
7. Călin Herţeg - M10

Timişoara:

1. Nicolae Robu – PNL 
2. Florică Bîrsășteanu – PSD 
3. Zsolt Molnar – UDMR 
4. Cosmin Trif – PPU(social-liberal)
5. Ilare Bordeașu – ALDE 
6. Marius Dugulescu – PMP 
7. Adrian Orza – independent 
8. Gabriela Simona Tiriteu – BUN 
9. Petrică Folică – PND 
10. Ion Răducanu – UNPR 
11. Liviu Băcana – PRU 

Reşiţa:

1. Paul V. Vasile Ovidiu – Partidul Verde 
2. Jenar G. Gheorghe – UNPR 
3. Bora C. Laurenţiu – independent 
4. Crina I. Ioan - PSD 
5. Ionescu D. Lucian - PNŢCD 
6. Caplea C. Sergiu - PSRO
7. Popa I. Ioan - PNL 
8. Almăjan Anca Georgeta - PPU(social-liberal)
9. Kovacs I. Ionela Mariana - ALDE 
10. Purea D. Paul - PMP 
11. Lazăr A. Narcis Adi - PND 

Deva:

1. Petru Mărginean – PNL 
2. Emil Stoica Mariș – PSD 
3. Florin Nicolae Oancea – ALDE 
4. Mircia Muntean – PSRO
5. Cristian Marius Vladu – PND 
6. Corina Violeta Oprișiu – PMP 
7. Mihai Popoviciu – Alianța pentru Hunedoara 
8. Nicolaescu Sorin Ioan – PRM 

Arad:

1. Ciprian Florin Luca – independent 
2. Ionel Ciupe – ALDE 
3. Bognar Levente Grigore – UDMR 
4. Viorica – Elvira Pop – independent 
5. Sebastian Bulumac – independent 
6. Gheorghe Falcă – PNL 
7. Marin Lupaş – independent 
8. Dorin Filip – independent 
9. Samuel Caba – PMP 
10. Adrian Wiener – PM10 
11. Călin Costea – Mândri că suntem arădeni

comments powered by Disqus

CITESTE SI

EXQUIS.RO

PLAYTECH.RO



Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.