Meci nebun la Iaşi: CFR a câştigat meciul la ultima fază / VIDEO

Steaua CFR Cluj

CFR Cluj s-a impus în deplasare la Poli Iaşi, scor 2-1, după ce a fost egalată în primul minut de prelungire al partidei şi a marcat la ultima acţiune de atac. CFR Cluj a avut primele mari ocazii ale meciului şi a deschis scorul după 18 minute prin Larie, dintr-o lovitură liberă executată de la aproximativ 20 de metri.

Cu 20 de minute înainte de final, Sorsa a lovit bara, iar ocaziile ardelenilor s-au răzbunat pe final, când Andrei Cristea a executat perfect o lovitură liberă în primul minut de prelungire şi a restabilit egalitatea. Peteleu a adus însă cele trei puncte în Gruia, după o gafă a lui Caparco în al doilea minut de prelungire al partidei, iar clujenii urcă până pe poziţia a treia, la egalitate de puncte cu CSU.