Moment emoționant: Jucătorii Sevillei au reușit revenirea anului contra lui Liverpool, după ce antrenorul le-a dat o veste ȘOCANTĂ la pauză - VIDEO

Antrenorul echipei FC Sevilla, Eduardo Berrizo, are cancer de prostată, iar jucătorii săi au aflat la pauza meciului cu Liverpool, din Liga Campionilor. FC Sevilla era condusă cu 3-0 la pauză, însă a revenit şi meciul s-a încheiat la egalitate, scor 3-3.

FC Sevilla era condusă cu 3-0 la pauza meciului de la arena Sanchez Pizjuan, însă a reuşit să egaleze în minutul 90+3, prin Pizarro.

Imediat după marcarea golului egalizator, jucătorii au alergat spre antrenorul Eduardo Berizzo pentru a-l îmbrăţişa.

După meci, presa spaniolă a anunţat că antrenorul are cancer şi le-a spus acest lucru jucătorilor la pauză.

FC Sevilla nu a oferit nicio informaţie oficială în acest caz, dar potrivit presei spaniole Berizzo va fi operat cât mai curând, anunță News.ro.

În vârstă de 48 de ani, Berizzo conduce FC Sevilla din luna mai a acestui an.