stiripesurse.ro

DESCARCA APLICATIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
FII LA CURENT CU STIRILE DIN CATEGORIA TA PREFERATA: URMARESTE-NE

Naționala de tineret, egal fără goluri cu Ţara Galilor, în preliminariile Euro-2019: Marin şi Puşcaş au fost eliminaţi

Daniel Isăilă

Naţionala de tineret a României a remizat, marţi, în deplasare, scor 0-0, cu Ţara Galilor, în preliminariile Campionatului European din 2019. România a evoluat cu doi jucători mai puţin, după eliminările lui Răzvan Marin şi George Puşcaş.

România a jucat în formula: I. Radu - Cr. Manea, Nedelcearu, Al. Paşcanu, A. Radu - R. Marin, Dr. Nedelcu (Marco Dulca, 84) - D. Man (M. Dobre, 79), Cicâldău, Fl. Coman (Vl. Olteanu, 90+3) - G. Puşcaş. Selecţioner: Daniel Isăilă.

Răzvan Marin a fost eliminat în minutul 72, iar George Puşcaş în minutul 81. În celălalt meci al grupei, Portugalia a învins Elveţia, scor 2-1. Acesta a fost ultimul meci din acest an al tricolorilor U21, urmând să continue calificările în toamna anului viitor, conform news.ro.