Nervi și SCANDAL pe Arena Națională: FCSB și Astra au remizat într-un meci interzis cardiacilor

Inquam Photos / Octav Ganea
Inquam FCSB Steaua Mihai Pitilii Viktoria Plzen

FCSB și Astra Giurgiu au terminat la egalitate 1-1 un meci extrem de tensionat pe Arena Națională. Meciul a fost unul cu scântei, atât în teren, cât și pe băncile de rezervă.

Scorul a fost deschis de Astra, care a marcat prin Romario Moise, în minutul 7. Egalitatea a fost restabilită în urma golului marcat de Eddy Gnohere, în minutul 64.

Atât FCSB, cât și Astra se puteau impune în finalul meciului, dar jucătorii celor două echipe s-au întrecut în ratări, cea mai mare fiind cea a lui Gnohere, care a lovit bara, din poziție de singur cu portarul.

În minutul 83, Astra a rămas în inferioritate numerică, după ce fostul rapidist Alexandru Ioniță a văzut al doilea cartoaș galben și a fost eliminat.

În urma acestui rezultat, FCSB rămâne pe locul 3, în timp ce Astra se află pe locul 4 al clasamentului.