O nouă înfrângere pentru Simona Halep: Românca a fost din nou învinsă de Caroline Wozniacki

Getty Images
Simona Halep

Caroline Wozniacki a fost desemnată de fani jucătoarea lunii octombrie, în ancheta WTA. Daneza a oţinut 64 la sută din voturi, în timp ce pe locul al doilea s-a clasat Simona Halep cu 23 la sută.

Pe locul al treilea a fost americanca Venus Williams, cu 13 la sută din voturi, anunță News.ro.

Simona Halep a fost nominalizată de WTA la titlul de jucătoarea lunii octombrie, pentru victoria obţinută în semifinalele China Open, în faţa letonei Jelena Ostapenko, succes în urma căruia jucătoarea română a urcat pentru prima dată pe locul I WTA.

Caroline Wozniacki a fost nominalizată pentru câştigarea Turneului Campioanelor, iar americanca Venus Williams pentru că a fost finalista competiţiei de la Singapore.

În acest an, Halep a fost desemnată jucătoarea lunii în mai, când a câştigat Madrid Open.