Răzvan Marin, pasă de gol la meciul câştigat de Standard Liege, scor 3-1, în faţa echipei lui Rednic şi Rotariu, Mouscron

Mircea Rednic

Formaţia Standard Liege a învins, vineri seară, în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa lui Mircea Rednic şi Dorin Rotariu, Mouscron, într-un meci din etapa a XI-a a campionatului Belgiei, în care Răzvan Marin a pasat decisiv la un gol.

Răzvan Marin, integralist la oaspeţi, a pasat decisiv la golul marcat de Orlando Sa, în minutul 75. Celelalte goluri ale oaspeţilor au fost înscrise de Locigno (Mouscron), în minutul 33, în propria poartă, şi de Edmilson Junior ‘90+4, din penalti. Pentru Mouscron a marcat Awoniyi, în minutul 49.

La echipa pregătită de Rednic, Dorin Rotariu a jucat o repriză. Mouscron ocupă locul cinci în clasament, cu 18 puncte, iar Standard Liege este pe 8, cu 15 puncte, conform news.ro.