SCANDAL între Simona Halep şi Irina Begu după meciul de la Madrid: Ce și-au strigat

Halep Begu

Scandal monstru între Simona Halep şi Irina Begu după meciul direct de la Madrid câştigat de Simona. Halep s-a plâns în timpul meciului câştigat în faţa Irinei Begu, în sferturile de finală ale turneului de la Madrid, că oamenii din staff-ul adversarei au comunicat prea mult cu ea, după fiecare punct, oferindu-i indicaţii. Tensiunea dintre cele două a continuat şi după terminarea meciului, atunci când a existat doar o simplă strângere de mână. Simona a "înţepat-o" pe Irina, la conferinţa de presă. "Setul al doilea pe care l-am pierdut cu 6-0 a fost un cadou de Paşte, ce pot să spun. Nu pot explica, dar ştiam că în setul al treilea îmi voi reveni. La 3-0 ştiam deja că se va încheia 6-0 şi că va trebui să îmi dau un restart. Nu, nici la fileu nu prea am vorbit, nu. Am vorbit mai mult cu Bacsinszky. Nu m-a deranjat. Nu am mai auzit până acum să se întâmple asta. Toţi antrenorii încurajează, dar nu dau şi sfaturi în timpul meciului. Este metoda lor, nu vreau să comentez. Trebuie să-mi văd de treabă pe teren şi să nu mă uit la alte persoane", a susţinut Simona.

Citeşte şi: TRAGEDIE în sportul mondial: Un sportiv de doar 25 de ani a fost ucis / VIDEO

Irina Begu nu s-a lăsat mai prejos şi i-a răspuns Simonei la DigiSport. "E un salut normal. Nu ştiu dacă e rece sau nu, dar nu cred că ar trebui să fie altfel. Adrian (n.r. - Adrian Cruciat, antrenorul Irinei), indiferent de meci sau de cine joc, se comportă la fel. Nu face ceva în plus, dacă joc cu o româncă sau nu. Poate şi echipa ei a fost într-un fel, dar nu vreau să discut şi să intrăm într-un scandal, pentru că nu e ok nici pentru noi, nici pentru România. Prefer să nu spun mai multe. Nu îmi doresc un scandal şi nu vreau să fiu implicată în aşa ceva. E uşor la nervi să spui ceva. Probabil că a fost tensionată. Să fie un cadou primit, ce pot să zic? Pentru a câştiga un set, trebuie să munceşti. Eu consider că am intrat mai agresivă în teren, în setul doi, am luat mingea mai repede. Până la 3-0 s-a jucat, după care au existat câteva puncte pe care mi le-a dat, însă de la a da un set, la a câştiga cineva un set e o cale lungă", a spus Irina.