Sepsi Sf. Gheorghe, victorie cu 2-0 la Iaşi: Claudiu Herea a reuşit o dublă / VIDEO

sepsi

Sepsi Sfântu Gheorghe a reușit prima victorie pe teren străin de la promovarea în Liga 1. Covăsnenii s-au impus cu 2-0 pe terenul lui CSM Poli Iași, la capătul unui meci rezolvat de Claudiu Herea.

VIDEO CU GOLURILE

Fratele mult mai cunoscutului Ovidiu Herea a deschis scorul în minutul 30, speculând o gravă eroare de poziționare a lui Ionuț Cioinac. Tot el a reușit "dubla" în minutul '84 după un contraatac de manual al echipei lui Valentin Suciu. Grație victoriei, Sepsi a urcat pe locul 9, egalând-o pe CSM Poli Iași, care se află pe locul opt. După opt etape, ambele echipe au nouă puncte.