Show total marca Țucudean: Atacantul a marcat patru goluri în victoria Viitorului cu 5-2 în fața lui Poli Iași - VIDEO

George Țucudean Viitorul Poli Iași

Formaţia FC Viitorul a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 5-2, echipa CSM Poli Iaşi, în etapa a XIII-a a Ligii I.

Ţucudean a marcat în minutele 15, 40, 43 şi 50, celălalt gol fiind marcat de Chiţu, în minutul 44.

Pentru CSM Poli Iaşi au înscris Platini '18 şi Jo Santos '70, anunță News.ro.

FC Viitorul: Râmniceanu - Dani Lopez, Ţâru, Horj (Hodorogea '75), Cr. Ganea - Cicâldău, Mladen (Băluţă '62), Vână - A. Chiţu, Eric, Ţucudean (Dumitrescu '62). Antrenor: Gheorghe Hagi

CSM Poli Iaşi: Kelava - Bosoi, Moisi, Bădic, Sin - Qaka (Vremea '46), P. Mendes (Panţîru '80) - Kizito, Platini , Jo Santos - Cisse (Ştefănescu '46). Antrenor: Flavius Stoican

Cartonaşe galbene: Ţîru '13, Mladen '59 /

Meciul a fost arbitrat de George Rădulescu, ajutat de Vasile Marinescu şi Dragoş Iliescu.

Rezervă a fost Iulian Dima, iar observatori Nicolae Marodin şi Constantin Stătescu.