Steaua s-a chinuit și cu ultima clasată din România / VIDEO

Inquam Photos / Octav Ganea
Inquam bucurie gol Steaua Dinamo Steaua Boldrin

În fața a numai 700 de spectatori, Steaua a învins ACS Poli Timişoara, scor 1-0, pe Arena Naţională. Unicul gol al meciului a fost marcat de Adi Popa, în minutul 33.De Amorim a centrat în careu, de unde Popa a reluat din prima cu latul în poarta timișorenilor.

Vezi golul AICI

Cea de-a doua repriză a fost controlată în mare parte de ACS Poli, iar cea mai controversată fază a meciului a avut loc în minutul 74.

Artean a șutat de la aproximativ 25 de metri, iar mingea a fost deviată de Bărbuț și a intrat în plasă. Cu toate acestea, golul a fost anulat după ce asistentul Marius Marchidanu a ridicat fanionul pentru o poziție de ofsaid. Reluările au arătat că Enache pare să se afle pe linie cu Bărbuț, iar poziția fotbalistului Timișoarei ar fi fost regulamentară.

Intrat la pauză în locul lui Pintilii, Bourceanu a fost eliminat în ultimul minut al meciului, pentru o intervenție cu talpa înainte asupra lui Neagu. Fotbalistul Timișoarei a fost scos pe brațe de staff-ul timișorenilor.

Steaua s-a impus și revine pe primul loc, cel puțin până luni, când Viitorul întâlnește FC Botoșani.