Steaua şi-a DISTRUS adversara, la debutul în Europa League, și e PRIMA în grupă: Primul pas spre primăvara europeană / VIDEO

Inquam Photos / Octav Ganea
Inquam Denis Alibec

Steaua a început perfect grupele Europa League din acest sezon. Trupa lui Nicolae Dică s-a distrat cu cehii de la Viktoria Plzen pe care îi eliminase şi din Liga Campionilor. Steliştii au făcut o primă repriză perfectă şi au condus cu 2-0 de la pauză după dubla lui Constantin Budescu. Prima reuşită a fost dintr-un penalty obţinut tot de el. Golul doi a fost o bijuterie după o pasă de senzaţie a lui Denis Alibec.

VIDEO CU GOLURILE

Denis Alibec a marcat pentru 3-0 în partea secundă şi Steaua e primul lider al grupei F din Europa League. În celălalt meci al grupei, Hapoel Beer Sheva a învins cu 2-1 pe Lugano.

Lugano este adversarul Stelei din etapa a doua a acestei grupe. Meciul se va juca în Elveţia, la Lucerna, peste două săptămâni.