UMILINȚĂ pentru Viitorul lui Hagi la Nicosia: Campioana României a fost eliminată în prelungiri de APOEL - VIDEO

Viitorul APOEL

Viitorul lui Hagi a încheiat periplul în cupele europene după primele meciuri. Constănțenii au pierdut cu 3-0 returul cu APOEL Nicosia, după ce câștigaseră în tur cu 1-0.

Carlao a deschis scorul cu o lovitură de cap, în urma unui corner executat de pe partea dreaptă. Meciul a intrat în prelungiri după ce scorul era egal, 1-1, după 90 de minute.

Merkis i-a adus pe cei de la APOEL în avantaj, în minutul 93 al prelungirilor, cu un şut din interiorul careului, la capătul unei faze în care apărătorii Viitorului au ratat în mai multe rânduri respingerea balonului din careul propriu.

De Camargo marchează la 3-0 cu o lovitură de cap trimisă dintre doi apărători ai Viitorului.

În minutul 105, Efrem a majorat avantajul ciprioţilor la 4-0 cu un şut din careu, după ce Rîmniceanu a respins iniţial o minge trimisă de De Camargo.