Ungaria - România 0 - 0! România a pierdut primul loc

bataie romani ungaria

final de meci: România pleacă neînvinsă de la Budapesta, după 0-0 cu Ungaria.

minutul 85: Cu 5 minute înainte de final, România conduce ostilitățile la Budapesta, dar fără rezultat pe tabelă. România a pierdut șefia grupei.

minutul 79: Torje ratează cea mai mare ocazie a meciului! Șutul său este scos de portarul Kiraly

minutul 78: Generalul Iordănescu face schimbare: Iese Sânmărtean, intră Budescu

minutul 76: Irlanda de Nord face 3-1 în Feroe. România trebuie să bată la Budapesta pentru a trece pe primul loc

minutul 72: Irlanda de Nord marchează din nou cu Feroe și are 2-1. La acest scor, România coboară pe locul 2

minutul 70: Keseru își bate joc de o lovitură liberă de la 17 m. Fostul atacant al Stelei nu a trimis nici măcar pe poartă

minutul 63: Keseru se ia la bătaie cu ungurii, pe care-i si înjură. Este singurul român de pe teren care știe maghiara.

minutul 60: Keseru nu a reușit să profite de o gafă mare a defensivei ungare

minutul 53: Galeria României a fost amenințată cu evacuarea de pe stadion după ce fanii Stelei și ai lui Dinamo s-au luat la bătaie în tribune.

minutul 50: Ungaria trece pe lângă deschiderea scorului. Stieber trage în brațele lui Tătărușanu de la 20 de metri

minutul 47: Torje trage slab, pe poartă, din lovitură liberă

minutul 46: S-a reluat meciul! România a avut 63% posesie în prima repriză

content-image

minutul 45: Pauză

minutul 40: Feroe egalează cu Irlanda de Nord, iar România este din nou pe primul loc în grupă

minutul 37: Szalai a fost aproape de gol, dar Tătărușanu a scos șutul acestuia de la 30 de m

minutul 22: Keseru trimite primul șut al României pe poarta lui Kiraly

minutul 15: Irlanda de Nord conduce cu 1-0 in Feroe. In acest moment, Romania se afla pe locul doi in clasament

minutul 10: Galeria României domină fondul sonor pe stadion

minutul 2: Keșeru a trimis primul șut spre poarta Ungariei, din lovitură liberă, dar nu a nimerit ținta

21:45 Meciul a început

România vrea să se califice de la Budapesta la Euro 2016! O victorie ne-ar duce la turneul final, iar Anghel Iordănescu a spus că e gata să facă orice pentru calificare. Peste 1.000 de fani îi fac galerie naționalei la Budapesta.

Fanii români s-au bătut între ei pe stadion înainte de începerea meciului. Edi Iordănescu, fiul selecționerului Anghel Iordănescu, a confirmat informația.

Conform informaţiilor obţinute de revista Ultra’, publicaţie destinată suporterilor, mai mulţi fani ai României au fost arestaţi de poliţia maghiară. Momentan nu se cunosc motivele pentru care aceştia au fost reţinuţi.

ECHIPELE

Ungaria: Kiraly - Fiola, Juhasz, Kadar, Leandro - Stieber, Elek, Tozser, Dzsudzsak - Szalai, Nikolici

Rezerve: Dibusz, Bogdan, Lang, Bosnjak, Guzmics, Vanczak, Bodi, Kalmar, Nagy, Nemeth, Lovrencsics, Priskin

România: Tătărușanu - Papp, Chiricheș, Dr. Grigore, Raț - Prepeliță, Hoban - Ad. Popa, L. Sînmărtean, Torje - Keșeru

Rezerve: Pantilimon, Lung, Moți, Latovlevici, D. Goian, Mățel, Chipciu, Bumba, Maxim, Alibec, Andone, Budescu

România se află pe primul loc în grupa F a preliminariilor EURO-2016, cu 14 puncte după 6 meciuri disputate.

Ungaria se află pe locul trei în grupa F, cu 11 puncte.

România mai are de jucat, după acest meci, cu Grecia (acasă), cu Finlanda (acasă) şi cu Insulele Feroe (în deplasare).

De cealaltă parte, Ungaria are un program mai dificil decât noi în continuare, urmând să joace cu Irlanda de Nord (în deplasare), cu Insulele Feroe (acasă) şi cu Grecia (în deplasare).