Universitatea Craiova a făcut spectacol cu Dunărea Calafat și rămâne neînvinsă: A fost 3-1 pentru Știința / VIDEO

Adrian Mititelu

Universitatea Craiova, echipa finanțată de Adrian Mititelu, rămâne fără înfrângere în actuala stagiune din Liga 4-a Dolj. Alb-albaștrii s-au impus astăzi pe terenul Dunării Calafat, scor 3-1. Pentru FC U Craiova au marca Raicea și Bălan, autor al unei "duble".

Universitatea Craiova a făcut o primă repriză mai slabă, văzându-se condusă la pauză cu 0-1. Totuși, echipa lui Mititelu a revenit superb în repriza secundă, reușind să înscrie de trei ori și să-și consolideze statutul de mare favorită la promovare.

Grație victoriei, oltenii au acumulat 42 de puncte și au acum nu mai puțin de 11 puncte avans față de urmăritoarea Dunărea Calafat.

La Calafat, echipa alb-albastră a fost încurajată de peste 250 de fani, aceștia susținându-și exemplar echipa favorită pe toată durata meciului.