Taxele care nu pot fi achitate online nu vor mai fi plătite deloc, a anunţat, ieri, Ilan Laufer, secretar de stat în cadrul Ministerului pentru Mediul de Afaceri, Comerţ şi Antreprenoriat (MMACA), menţionând că, până pe 2 decembrie 2018, toate plăţile către stat ar urma să fie făcute online, informează ziarul Bursa.
Această măsură face parte din programul ministerului de resort de debirocratizare, a adăugat oficialul, precizând că, după ce au fost eliminate cele 102 taxe, autorităţile intenţionează să ajungă la un număr de doar 50 de taxe.
Veste BOMBĂ: Taxele care nu pot fi achitate online NU vor mai fi plătite deloc
Explorează subiectul
Articole Similare

119
Gigantul care își reduce comisioanele în Europa. Shein și Temu câștigă tot mai mult teren
119

10
Liderul sirian a discutat cu reprezentanți ai Chevron posibilități de cooperare în sectorul energetic
10

528
Criza apei din Prahova - Soluția găsită pentru continuarea activității Rafinăriei Petrobrazi
528

28
Amazon reduce comisioanele în Europa. Presiune tot mai mare din partea platformelor Shein și Temu
28

1.303
Șoferii trebuie să se pregătească: Prețurile la pompă ar putea crește din cauza scumpirii petrolului
1.303

50
Distrigaz Sud a sistat, temporar, alimentarea cu gaze în patru blocuri din sectorul 4
50

60
Mega Image şi Profi vor funcţiona sub forma unei entităţi juridice unice de la 31 martie 2026
60

22
Emiterea rovinietei şi peajului poate fi îngreunată timp de o oră în cursul zilei de miercuri
22

35
Confruntată cu închiderea iminentă a singurei sale rafinării, Serbia riscă să piardă şi gazul rusesc
35

11
Bursa de la Bucureşti a închis pe verde şedinţa de tranzacţionare de marţi cu un rulaj total de 86,654 milioane de lei (17,026 milioane de euro)
11

14
Creştere cu 36% a înmatriculărilor de autoturisme noi, în noiembrie; maşinile electrice, salt de 114% (APIA)
14

9
Amazon reduce comisioanele percepute comercianţilor în Europa, ca replică în războiul preţurilor cu Shein şi Temu
9

24
Ucraina lansează construcţia unei fabrici de armament, Fire Point Rocket Technology, în vestul Danemarcei, la Vojens. Instalaţia urmează să producă, din toamna lui 2026, propergol, un combustibil de rachetă şi dronă. Suedia îi donează 1,1 mld. coroane pen
24


















Comentează