VIDEO incredibil: Trei fotbaliști au fost luați cu salvarea la un meci de fotbal - VIDEO

Trei fotbalisti au fost luati cu Salvarea de la meciul CSM Focsani 2007-Euromania Dumbraveni din etapa a treia a Superligii Altdorf Tehnik. Partida a avut loc pe terenul principal al stadionului Milcovul si s-a incheiat cu scorul de 5-2 pentru echipa gazda. In minutul 43, Stefan Lupu de la CSM, in urma unui fault in timp ce era in atac, a cazut si a iesit din teren acuzand dureri la cot si umar. A primit ingrijiri pe teren, apoi a fost transportat cu Ambulanta la Spitalul Judetean.

In minutul 53, Viorel Mihaila de la Euromania a scapat singur pe centru la o minge aruncata in adancime, portarul Lazar de la CSM a iesit la interceptie, Mihaila a lovit mingea, iar cei doi s-au ciocnit cap in cap. Ambii au cazut, primind ingrijiri medicale la fata locului, dupa care au fost preluati de o ambulanta SMURD si una SAJ si au fost transportati la spital. Portarul de la CSM Focsani 2007 a primit cartonasul rosu, fiind eliminat, inainte de a fi transportat la spital, anunță monitorulvn.ro.