Viitorul şi Dinamo au dat-o la pace: 0-0 în derby-ul etapei şi Steaua rămâne lider

Viitorul Constanța

Viitorul și Dinamo au înfruntat ploaia deasă de Ovidiu și au terminat la egalitate ultimul meci al primei etape de play-off, scor 0-0. Prima repriză a fost controlată fără prea multe probleme de echipa lui Hagi, care și-a creat câteva ocazii rarisime.

Și după pauză tot elevii Hagi au fost mai activi, însă fără să schimbe ceva pe tabelă. În schimb, finalul de meci i-a aparținut lui Dinamo. "Câinii" au împins-o pe Viitorul în propriul careu, însă au ratat din toate pozițiile. Viitorul ajunge la 27 de puncte și rămâne pe locul în Liga 1. Steaua e prima, cu același număr de puncte. Dinamo urcă pe poziția a 5-a, cu 22 de puncte, la egalitate cu CFR Cluj.