AC Milan a învins la limită gruparea Empoli, pe teren propriu

thewest.com.au
ac milan

Echipa italiană AC Milan a învins duminică, pe teren propriu, scor 1-0, gruparea Empoli, într-un meci al etapei a 28-a din Serie A.

Milanezii au marcat destul de târziu, spre finalul primei reprize, când a înscris americanul Christian Pulisic. În continuare, gazdele au pus presiune pe poarta apărată de Caprile, dar defensiva oaspeţilor a funcţionat foarte bine. Pe final, Empoli a trecut pe lângă egalare, Mattia Destro trimiţând în bară, în minutul 83.

Meciul s-a încheiat cu victoria milanezilor, scor 1-0. Echipa lui Pioli este pe locul secund în Serie A, cu 59 de puncte, la 16 puncte distanţă de lider, Inter Milano.

Empoli, la care mijlocaşul român Răzvan Marin nu a fost convocat, se află pe poziţia a 16-a, cu 25 de puncte adunate, potrivit News.ro