ACS Poli Timişoara, în careul de aşi al Cupei Ligii: Victorie mare în faţa Chiajnei / VIDEO

gsp.ro
Chiajna Timisoara

ACS Poli Timișoara s-a calificat în semifinalele Cupei Ligii după ce a învins Concordia Chiajna, scor 2-1. Bănățenii vor juca mai departe cu învingătoarea din partida CFR Cluj - ASA Târgu Mureș.

Timișorenii au deschis scorul în minutul 12 prin Artean, care în prealabil a ratat o lovitură de pedeapsă, însă a împins mingea în plasă după respingerea în față a lui Bălgrădean. Ilfovenii au revenit în joc cu un sfert de oră înainte de final, când Alexandru Albu a restabilit egalitate după un șut din prima din 7 metri. Scorul final a fost stabilit de Croitoru, în minutul 78, cu un șut superb de la 25 de metri.