România a fost învinsă de Rusia, la debutul în grupele principale, la Mondialul de handbal: 10-10 la pauză, 27-18 la final

digi 24
handbal feminin romania

UPDATE

Meciul s-a terminat. Rusia a învins cu 27 la 18.

UPDATE

Minutul 57: 25-17 pentru Rusia.

UPDATE

România nu a mai marcat de 10 minute. Rusia are 25-16, minutul 55.

UPDATE

România nu mai joacă nimic, iar Rusia marchează 7 goluri consecutive. Este 24-16 în minutul 53.

UPDATE

România marchează primul gol al reprizei a doua și are 11-10.

UPDATE

Minutul 22, Rusia are două jucătoare eliminate, dar România ratează atacurile. Rusia are 10-7.

UPDATE

Minutul 21: România revine, diferența este de doar 3 goluri, după un 7 metri fructificat de Cristina Neagu.

UPDATE

Minutul 19: Rusia are 9-4.

UPDATE

Rusia conduce cu 7-3, după 13 minute. Portarul Sedoikina a marcat 3 goluri, până acum.

UPDATE

România a cerut time-out, în minutul 12.

UPDATE

Rusia trece în avantaj, în minutul 11, și are 4-3.

UPDATE

România conduce cu 3-2

Știrea inițială

În primul meci din Main Round, România înfruntă Rusia, la Campionatul Mondial de handbal feminin.

Pentru a reuşi avansarea în semifinalele competiţiei, România trebuie să învingă în toate cele trei meciuri din Main Round, celelalte două fiind cu Suedia şi Japonia.

Din luna decembrie a anului 2017, România a câștigat doar două partide din cele șapte întâlniri avute cu reprezentativa Rusiei, iar un singur meci s-a încheiat cu remiză.

Rusia este favorita Campionatului Mondial din Japonia. Aceasta are nu mai puțin de 10 meciuri câștigate consecutiv, ultima oară fiind înfrântă de Olanda.