Acuzații de blat: Chiajna a bătut pe Voluntari și visează la salvare / VIDEO

chiajna

Concordia Chiajna s-a impus în fața formației Fc Voluntari cu scorul de 2-1, într-un meci disputat în Ștefan cel Mare, în etapa a șaptea din play-out.

Milevskyi a deschis scorul pentru Chiajna în minutul 23, după ce a reluat cu capul în plasă centrarea trimisă de Odibe.

În minutul 64, Voduț a egalat cu un voleu de la marginea careului, după o respingere a portarului Bălgrădean.

Cristescu a stabilit scorul final, în minutul 81, cu un șut spectaculos la colțul lung, din interiorul careului.

Cu această victorie, părăsește locul de baraj și se apropie la un singur punct de FC Voluntari, care ocupă în continuare locul patru.