Adversara Stelei din Europa League s-a calificat în semifinalele Cupei Italiei: A bătut-o cu 1-0 pe Sampdoria

Ștefan Radu Lazio

Lazio, adversara Stelei în 16-imile Ligii Europa, a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Fiorentina, în sferturile de finală ale Cupei Italiei. Golul a fost marcat de Senad Lulici, în minutul 5. La gazde, fundaşul Ştefan Radu a jucat tot meciul.

Antrenorul formaţiei Lazio, Simone Inzaghi, a folosit următoarea echipă: Strakosha - Bastos, De Vrij, Radu - Basta, Parolo, Leiva, Milinkovici (Luis Alberto '87), Lulici - Felipe Anderson (J. Lukaku '59), Caicedo (Immobile '26).

În semifinale, Lazio va evolua cu AC Milan sau Inter Milano. Steaua va întâlni echipa Lazio, în 16-imile Ligii Europa, pe teren propriu, la 15 februarie, returul urmând să se dispute la Roma, în 22 februarie, conform news.ro.