Al-Hilal, echipa lui Răzvan Lucescu, a făcut 1-1 cu Al-Hazam, în campionatul Arabiei Saudite

Răzvan Lucescu

Al-Hazem, echipa lui Daniel Isăilă, și Al-Hilal, formația pregătită de Răzvan Lucescu, s-au întâlnit în etapa cu numărul 13 din prima ligă a Arabiei Saudite. Meciul a avut loc joi și s-a terminat la egalitate, 1-1.

Ambele formații au punctat după pauză. Al-Hazem a deschis scorul în minutul 53, prin Mansour Hamzi, în timp ce Al-Hilal a restabilit egalitatea în minutele de prelungire ale meciului. Italianul Sebastian Giovinco a marcat în minutul 90+1.

Al-Hilal a fost la primul meci din campionat, după participarea la Campionatul Mondial al Cluburilor, competiție pe care a terminat-o pe locul 4. Formația lui Răzvan Lucescu a fost la al 10-lea duel din campionatul Arabiei Saudite, în care adună 21 de puncte. Distanța de liderul Al Nasr este de 5 puncte, dar aceasta din urmă are două meciuri în plus.

Echipa lui Isăilă a disputat al 13-lea meci al sezonului, are 15 puncte și este la trei lungimi peste ultimul loc retrogradabil.