DESCARCĂ APLICAȚIA: iTunes app Android app on Google Play Windows Phone Store
CELE MAI NOI ȘTIRI ȘI ALERTE BREAKING NEWS: ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Alegeri locale 2020: Unde şi la ce oră vor vota candidaţii şi principalii lideri politici

stiripesurse.ro
alegeri locale 2020

Programul de vot al liderilor de partid, membrilor Executivului şi al principalilor candidaţi la alegerile locale de duminică, potrivit news.ro:

LIDERII, CANDIDAŢII PNL, MEMBRI AI EXECUTIVULUI

Ora 9.00. - Violeta Alexandru va vota la Liceul Alexandru Vlahuţă (Str. Şcoala Floreasca 5, Bucureşti)

- Ora 11;00 - Emil Boc, primarul Municipiului Cluj-Napoca, va vota la secţia Nr. 52, la Liceul de Informatică “Tiberiu Popoviciu”, (fosta Şcoală 10), Str. Zorilor, Nr. 27, Cluj-Napoca.

Se aşteaptă comunicări oficiale din partea lui Ludovic Orban şi a lui Klaus Iohannis.

LIDERII ŞI CANDIDAŢII PSD

Marcel Ciolacu, preşedintele PSD – ora 08.30 – Liceul de Arte "Margareta Sterian", Strada Bucegi nr. 6, Buzău - Susţinere pentru Constantin Toma, primarul municipiului Buzău

Ora 08.45 - Şcoala Gimnazială Episcop Dionisie Romano, Strada Bistriţei nr. 31, Buzău

Ora 09.15 - Colegiul National Pedagogic "Spiru C. Haret", Str. Haret Spiru nr. 6, Buzău - Susţinere pentru Petre Emanoil Neagu, preşedintele CJ Buzău

Paul Stănescu, secretarul general al PSD – ora 10.30 - Şcoala Gimnazială Vişina, Strada Principală, Vişina, Olt

Gabriela Firea, primarul general al Capitalei şi candidatul PSD la alegerile pentru primăria Capitalei – ora 10.00 - Colegiul Tehnic Mecanic Griviţa, Calea Griviţei nr. 363, Sect. 1, Bucureşti

Vasile Dîncu, preşedintele Consiliului Naţional al PSD – ora 10.30 - Secţia 102, Str. Septimiu Albini, nr. 53, Cluj-Napoca

Dan Cristian Popescu, candidatul PSD la alegerile pentru primăria sectorului 2 – ora 08.00 - Colegiul Naţional Bilingv "George Coşbuc", Strada Olari nr. 29-31, Sect. 2, Bucureşti

Daniel Băluţă, primarul sectorului 4 şi candidatul PSD la alegerile pentru primăria sectorului 4 – ora 11.00 - Colegiul Naţional Octav Onicescu, Strada Trivale nr. 29, sector 4, Bucureşti

Mihai Tudose, vicepreşedinte PSD – ora 08.00 – Secţia 59, Şcoala Gimnazială numărul 7 "Ion Creangă", Strada Şcolilor nr. 15, Brăila

Lia Olguţa Vasilescu, vicepreşedinte PSD – ora 11.00 - Secţia 144, Grădiniţa Petrache Poenaru, Strada Vasile Alecsandri nr. 87, Craiova

Radu Moldovan, vicepreşedinte PSD – ora 15.00 – Secţia 48, Liceul cu Program Sportiv, Calea Moldovei nr. 18, Bistriţa

Victor Negrescu, vicepreşedinte PSD – ora 09.00 – Secţia33, Gradiniţa cu program normal nr. 10, Strada Gheorghe Şincai, Alba Iulia

Ionuţ Pucheanu, vicepreşedinte PSD – ora 10.00 – Şcoala Nr. 25 Petru Rareş, Strada Basarabiei 26, Galaţi

Titus Corlăţean, vicepreşedinte PSD – ora 08.30 - Liceul de Arte Plastice Nicolae Tonitza, Bulevardul Iancu de Hunedoara, nr. 27, Bucureşti

Aurelian Bădulescu, viceprimar şi candidatul PSD la alegerile pentru primăria sectorului 3 – ora 07.00 – Secţia 702, Liceul Tehnologic Dacia, Str. Cap. Marin Grigore, nr. 42-44, sector 4, Bucureşti

Dan Tudorache, primarul sectorului 1 şi candidatul PSD la alegerile pentru primăria sectorului 1 – ora 08.00 - Colegiul Naţional Sfântul Sava, Strada General H. M. Berthelot 23, Bucureşti

Cosmin Popescu, preşedinte Consiliul Judeţean - ora 08.00, Cartier Romanesti, Targu Jiu

Florin Cârciumaru, senator PSD Gorj - ora 09.00, Şcoala Gimnazială, nr. 7 (Cartier Vădeni) , Târgu Jiu

Ciprian Florescu, candidat PSD Primăria Târgu Jiu - ora 10.00, Facultatea de Drept, centrul oraşului Târgu Jiu

Mihai Weber, preşedinte PSD Gorj - ora 11.00 - Liceul Tehnic nr. 2, Târgu Jiu

Daniel Florea, primarul sectorului 5 şi candidatul PSD la alegerile pentru primăria sectorului 5 – ora 14.00 – Şcoala Gimnazială nr. 150, Bulevardul Eroii Sanitari 29 - 31, Bucureşti

Gabriel Mutu, primarul sectorului 6 şi candidatul PSD la alegerile pentru primăria sectorului 6 – ora 11.00 - Liceul Teoretic Petru Poni, Str. Preciziei nr. 18, Bucureşti

LIDERII ŞI CANDIDAŢII ALIANŢEI USR PLUS

Dan Barna, preşedinte USR şi deputat de Sibiu, va vota la ora 10:30, în Sibiu, la Secţia de vot Nr. 52 - Grădiniţa cu program prelungit Nr. 22 (Calea Poplăcii, Nr. 11)

Dacian Cioloş, preşedinte PLUS şi preşedintele grupului Renew din Parlamentul European, va vota la Zalău, la ora 9:30, la secţia de la grădiniţa de lânga biserica Sf Vineri.

Claudiu Năsui, preşedinte USR Bucureşti şi vicepreşedinte USR, va vota la ora 8:00, secţia de la Universitatea de Arhitectură Ion Mincu.

Vlad Voiculescu, candidat la Consiliul General al Muncipiului Bucureşti, va vota la 8:30 la secţia de la Liceul Marin Preda, Sector 6.

Radu Mihaiu, candidatul la primăria Sector 2, va vota la ora 09:00, la secţia 289, Strada Herţa nr.14, Sector 2

Simona Spătaru, candidata la primăria Sector 4, va vota la ora 10:00, la secţia Şcoala Mărţisor, Sector 4

Clotilde Armand, candidata la primăria Sector 1, va vota la sectia 84 de la liceul Nicolae Tonitza pe bd. Iancu de Hunedoara, nr. 27.

LIDERII ŞI CANDIDAŢII PMP

Traian Basescu - Liceul Jean Monnet- ora 9.00

Eugen Tomac: Colegiul National "Sf. Sava" - ora 8.00

Ioana Constantin - Şcoala Geo Bogza nr 170 - ora 7.30

Seara, liderii PMP se vor reuni la sediul partidului din str Nicolae Iorga nr 11 după ora 19.00.

LIDERII ŞI CANDIDAŢII UDMR

ARAD

Faragó Péter, candidat la funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean, deputat UDMR, va vota la ora 8.30, în localitatea Dorobanţi, la secţia de votare amenajată în Casa de Cultură.

Mészár Alexandru, candidat la funcţia de primar al municipiului Arad, va vota la ora 9.30, în Arad, la secţia de votare nr. 95 (strada Sava Tekelia nr.1).

BIHOR

Cseke Attila, candidat la funcţia de primar al municipiului Oradea, va vota la ora 9.00, la secţia de votare nr. 42, Şcoala Gimnazială din cartierul Podgoria.

Szabó József, candidat la funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Bihor, va vota la ora 10.15, la secţia de votare nr. 114 (Strada Călimăneştilor nr. 10).

Biró Rozália, preşedintele Organizaţiei de Femei a UDMR, preşedintele CRU, deputat UDMR, va vota la ora 12.00, la secţia de votare nr. 116 (Strada Republicii nr. 48, Liceul Ortodox Episcop Roman Ciorogariu).

Szabó Ödön, deputat UDMR, preşedintele executiv al organizaţiei judeţene din Bihor, va vota la ora 8.30, la secţia de votare nr. 123 (Liceul Ady Endre, Oradea, strada Moscovei nr.1).

Derzsi Ákos, senator UDMR, va vota la ora 11.00, la secţia de votare nr. 62 (Strada Aluminei nr. 88, corp A, intrarea A).

BRASOV

Tóásó Imelda, candidat la funcţia de preşedinte a Consiliului Judeţean Braşov, vicepreşedintele Consiliului Judeţean, va vota la ora 12:30, la secţia de votare de pe strada Agricultorilor nr. 3.

Kovács Attila, candidat la Consiliul Judeţean Braşov, preşedinte al organizaţiei judeţene a UDMR, va vota la ora 10:00, în Săcele, la secţia de votare nr. 242 (Bulevardul Braşovului nr. 250, la Şcoala Gimnazială).

CLUJ

Csoma Botond, candidat la funcţia de primar al municipiului Cluj-Napoca, deputat UDMR, va vota la ora 10.00, la secţia de votare nr. 163 (Strada 11 Octombrie nr. 3).

Vákár István, candidat la funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Cluj, vicepreşedintele Consiliului Judeţean, va vota la ora 10:30, la secţia de votare nr. 36 (Splaiul Independenţei nr. 6).

Oláh Emese, candidat la Consiliul local, viceprimarul municipiului Cluj-Napoca, va vota la ora 11.00, la secţia de votare nr. 117-118 (strada Bistriţei nr. 21).

László Attila, senator UDMR, va vota la ora 11:00, la secţia de votare nr. 162 (strada 11 Octombrie nr. 3).

COVASNA

Tamás Sándor, candidat la funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Covasna, va vota la ora 10.30, la secţia de votare nr. 63 (Târgu-Secuiesc, strada Bem József nr. 83).

Antal Árpád, candidat la funcţia de primar al municipiului Sfântu-Gheorghe, va vota la ora 9.30, la secţia de votare nr. 17 (Sfântu-Gheorghe, strada Vânătorilor nr. 1, Stadionul Municipal).

Bokor Tibor, candidat la funcţia de primar în municipiul Târgu-Secuiesc, va vota la ora 11.00, la secţia de votare nr. 55 (Târgu-Secuiesc, strada Dózsa György nr. 8).

Lázár-Kiss Barna András, candidat la funcţia de primar al oraşului Baraolt, va vota la ora 11.00, la secţia de votare nr. 71 (Strada Kossuth Lajos nr. 129, Casa de Cultură).

Gyerő József, candidat la funcţia de primar al oraşului Covasna, va vota la ora 12.00, la secţia de votare nr. 76 (strada Gábor Áron nr. 1).

HARGHITA

Borboly Csaba, candidat la funcţia de preşedinte, şi preşedintele Consiliului Judeţean Harghita, va vota la ora 10.00, în localitatea Miercurea-Ciuc, la secţia de votare nr. 16 (Bulevardul Frăţiei, nr. 20).

Korodi Attila, candidat la funcţia de primar al municipiului Miercurea-Ciuc, va vota la ora 8.00, la secţia de votare nr. 21, de pe strada Szék nr. 123).

Derzsi László, candidat la funcţia de primar al municipiului Odorheiu-Secuiesc, va vota la ora 10.00, în Odorheiu-Secuiesc, la secţia de votare nr. 36 (strada Morii nr.33).

Rafai Emil, candidat la funcţia de primar al oraşului Cristuru-Secuiesc, va vota la ora 10.00, în Cristuru-Secuiesc, la secţia de votare nr. 77 (strada Kriza János, nr. 27).

Csergő Tibor András, candidat la funcţia de primar al municipiului Gheorgheni, va vota la ora 9.00, în Gheorgheni, la secţia de votare nr. 30 (bulevardul 23 August nr. 3-5).

Bíró Barna Botond, preşedintele organizaţiei teritoriale a UDMR Odorhei, va vota la ora 8.00, în localitatea Orăşeni, la secţia de votare nr. 188 (Orăşeni nr. 60).

Antal Lóránt, senator UDMR, va vota la ora 8:40, în Odorheiu-Secuiesc, la secţia de votare nr. 34 (Strada Budvár nr. 8/A).

Sebestyén Csaba, deputat UDMR, va vota la ora 11:15, în Odorheiu-Secuiesc, la secţia de votare nr. 45 (Bulevardul Independenţei nr. 35).

Benedek Zakariás, deputat UDMR, va vota între orele 12:00-13:00, în Sibiu, la secţia de votare nr. 27 (strada Lazaretului).

Barti Tihamér, vicepreşedintele Consiliului Judeţean Harghita, va vota la ora 11.00, la secţia de votare amenajată în Liceul Teoretic ”Kós Károly”.

Hunedoara

Iuliu Winkler, membru al Parlamentului European, preşedintele organizaţiei judeţene Hunedoara va vota la ora 11.30, la Hunedoara, secţia de votare nr. 76 (Bulevardul Decebal nr. 11) .

MARAMUREŞ

Apjok Norbert, deputat UDMR, va vota la ora 9.00, în localitatea Coltău, la secţia de votare amenajată în Casa de Cultură.

MUREŞ

Péter Ferenc, preşedinte şi candidat la funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Mureş, preşedintele organizaţiei UMDR din judeţul Mureş, va vota la ora 7.30, la Sovata, secţia de votare nr. 196 (strada Principală 196/A).

Soós Zoltán, candidat la funcţia de primar al municipiului Târgu-Mureş, va vota la ora 9.00, la secţia de votare nr. 63 (Bulevardul 1848. nr. 7).

Vincze Loránt, membru al Parlamentului European, va vota la ora 11.00, în Târgu-Mureş, la secţia de votare nr. 30 (strada Gheorghe Marinescu nr. 62).

Csép Éva Andrea, deputat UDMR, va vota la ora 15.00, în Târgu-Mureş, la secţia de votare nr. 48 (strada Cernavoda nr. 2).

Novák Csaba Zoltán, senator UDMR, va vota la ora 10.00, în Târgu-Mureş, la secţia de votare nr. 70 (strada Lămâiţei nr. 18).

Császár Károly Zsolt, senator UDMR, va vota la ora 11.00, în Fântânele, la secţia de votare nr. 365 (Fântânele nr. 263).

Vass Levente, deputat UDMR, va vota la ora 8.00, în Târgu-Mureş, la secţia de votare nr. 3 (strada Bolyai nr. 3).

Kovács Mihály Levente, preşedintele executiv al organizaţiei judeţene din Mureş a UDMR, va vota la ora 8.30, la secţia de votare nr. 43 (strada Cutezanţei nr. 19).

SĂLAJ

Seres Dénes, deputat UDMR, va vota la ora 9.00, în localitatea Zalău, secţia de votare nr. 9.

Fazakas Miklós, candidat la funcţia de primar al municipiului Zalău, va vota la ora 8.00, în localitatea Zalău, secţia de votare nr. 9.

Szilágyi Róbert István, candidat la funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Sălaj, vicepreşedintele Consiliului Judeţean, va vota la ora 11.00, în Zalău, la secţia de votare amenajat la Liceul Pedagogic Gheorghe Şincai.

SATU-MARE

Pataki Csaba, candidat la funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Satu-Mare, va vota la ora 9.00, în municipiul Satu-Mare, secţia de votare nr. 50 (strada Rodnei nr. 64).

Kereskényi Gábor, candidat la funcţia de primar al municipiului Satu-Mare, va vota la ora 10.00, la secţia de votare nr. 52 (bulevardul Unirii nr.9).

Kovács Jenő, candidat la funcţia de primar al municipiului Carei, va vota la ora 11.00, la secţia de votare nr. 76 din Carei.

Toga István, candidat la funcţia de primar al oraşului Tăşnad, va vota la ora 11.00, la secţia de votare nr. 113 (strada Lăcrămioarelor rn.11).

Turos Lóránd, senator UDMR, va vota la ora 7.00, la secţia de votare nr. 22 din municipiul Satu-Mare (bulevardul Cloşca nr. 48).

Erdei Dolóczki István, deputat UDMR, va vota la ora 11.00, la secţia de votare nr. 48 din municipiul Satu-Mare (strada Gheorghe Bariţiu nr. 127).

Magyar Loránd, deputat UDMR, va vota la ora 9.00, la secţia de votare nr. 49 din municipiul Satu-Mare (strada Wolfenbüttel nr. 6).

Nagy Szabolcs, preşedintele executiv al organizaţiei judeţene a UDMR, va vota la ora 13.00, la secţia de votare nr. 241 (strada Tineretului nr. 2).

ACTIVEAZĂ NOTIFICĂRILE

Fii la curent cu cele mai noi stiri.

Urmărește stiripesurse.ro pe Facebook

×
NEWSLETTER

Nu uitaţi să daţi "Like". În felul acesta nu veţi rata cele mai importante ştiri.