ALERTĂ - Simona Halep, victorie extraordinară la Indian Wells în fața lui Kozlova

Instagram
Simona Halep

Simona Halep (27 de ani, locul doi WTA) s-a impus, duminică, în turul III al turneului de la Indian Wells, contra sportivei de pe locul 114 mondial, Kateryna Kozlova (25 de ani).

UPDATE - Simona Halep, primele declarații după ce a înfrânt-o pe Kozlova: 'A fost dificil cu ea. Mi-a fost greu să-mi găsesc ritmul'

Sportiva româncă s-a impus în două seturi, cu 7 -6, 7-5

Helep va juca în optimi contra sportivei care se va impune în duelul Marketa Vondrousova (61 WTA) - Jelea Ostapenko (22 WTA), confruntare se va avea loc după miezul nopţii.

Simona Halep are nevoie de o prezenţă în finală pentru a avea şanse matematice de a reveni pe prima poziţie WTA la finalul acestui turneu.