Amendă usturătoare pentru FRF, după incidentele din partida cu Armenia: Conduita necorespunzătoare a echipei

Autor: Bogdan Antonescu

Publicat: 01-11-2021

Actualizat: 01-11-2021

Article thumbnail

Sursă foto: www.romaniatv.net

Federaţia Română de Fotbal a fost amendată de Comisia de Disciplină a FIFA, pentru incidente de la partida România - Armenia, scor 1-0, disputată la 11 octombrie, în grupa J a preliminariilor CM-2022, conform news.ro

FRF a fost amendată cu 25.000 de franci elveţieni pentru "conduita necorespunzătoare a echipei”, dar şi pentru nereguli legate de ordinea şi securitatea acestei partidei.

De asemenea, a fost amendată şi Federaţia de Fotbal Armeană, cu 20.000 de franci elveţieni, tot în legătura cu partida contra României, pentru "conduita necorespunzătoare a echipei", dar şi pentru "folosirea unor gesturi şi cuvinte pentru a transmite un mesaj inadecvat pentru un eveniment sportiv".

Google News
Explorează subiectul
Comentează
Articole Similare
Parteneri