FC Botoșani - Concordia Chiajna 1-1: Primul meci din România fără niciun străin pe teren / VIDEO

Autor: Cristi Șelaru, Redactor
Publicat: 05-02-2017 20:25

FC Botoșani și Concordia Chiajna au terminat la egalitate în etapa a 22-a din Liga 1, scor 1-1.

Ilfovenii au deschis scorul în minutul 19 după ce Miron l-a faultat pe Albu în careu. Herea a fost cel care a marcat, fiind la debutul în tricoul Concordiei.

Moldovenii au egalat în minutul 71 prin Laurențiu Buș, care a trimis un șut frumos de la marginea careului fără nicio șansă pentru Bălgrădean, scrie gsp.ro.

Vezi golurile AICI

După 22 de etape, FC Botoșani a urcat pe locul 8, cu 26 de puncte, în timp ce Concordia Chiajna a rămas pe poziția a 12,a cu 18 puncte. Un lucru interesant la această partidă a fost faptul că pe durata celor 90 de minute niciun jucător străin nu s-a aflat pe teren.