Viitorul lui Hagi, marş spre titlu: Victorie scurtă în faţa juniorilor lui CSU / VIDEO

Autor: Gabriel Zamfirescu, Redactor
Publicat: 07-05-2017 23:23

Viitorul lui Gică Hagi mai are de făcut doar un pas până la titlu, după ce a învins-o pe CSU la Pitești, scor 1-0. În meciul care o poate face campioană, echipa din Ovidiu o va întâlni, acasă, pe CFR Cluj.

Viitorul a scăpat de o eliminare în minutul 42, când Țîru trebuia să primească al doilea cartonaș după un fault dur la Jazvici. Imediat după pauză (51), Florinel Coman l-a învins pe debutantul Vlad, portarul care făcuse un meci foarte bun până atunci, reușind câteva parade de excepție. Finalul de meci i-a aparținut lui CSU, dar Ivan și Bancu au fost blocați de Râmniceanu în poziție de 1 la 1 cu portarul.